انواع آلاچیق های فضای باز

آلاچیق فضای باز با استفاده از مواد و متریال گوناگونی ساخته می‌شوند که هر کدام از آنها ضمن داشتن ظاهری متفاوت برای محیطی منحصر به فرد مناسب خواهند بود. پیش از انتخاب و خرید آلاچیق باغی خود حتما فضا و شرایط آب و هوایی منطقه را در نظر بگیرید تا مناسب‌ترین مدل آن را انتخاب نمایید تا علاوه‌بر زیبایی، آسایش و راحتی شما و خانواده‌تان نیز فراهم شود.

آلاچیق چوبی:

آلاچیق چوبی دارای ظاهری کلاسیک بوده و مطابق محیط اطراف و سلیقه شما می‌توانند رنگ آمیزی شوند. اما آلاچیق‌های چوبی نیاز به تعمیر و نگهداری منظم دارند. زیرا که وجود شرایط آب و هوایی مختلف و قرار گرفتن بدنه آلاچیق در برابر هوا می‌تواند سبب پوسیده شدن، پیچیدگی و یا ترک خوردن چوب آن شود.

آلاچیق فلزی:

آلاچیق‌های فلزی نسبت به آلاچیق‌های چوبی از سازگاری و تطبیق‌پذیری کمتری با محیط اطراف خود برخوردار هستند. اما این نوع آلاچیق دارای مقاومت بالایی در برابر عوامل مختلف بوده و به سختی تغییر شکل می‌دهد. از طرفی طراحی ظاهری آلاچیق‌های فلزی بسیار زیبا و جذاب است.

آلاچیق سنگی:

یک آلاچیق سنگی با طراحی ظریف و نقوش زیبا سبب افزایش جذابیت فضای باز اطراف خود شده و از ماندگاری بالایی در شرایط آب و هوایی مختلف برخوردار است. از این رو می‌توان از آلاچیق‌های سنگی به راحتی و به شکلی طولانی مدت استفاده نمود.

آلاچیق قابل حمل:

بسیاری از افراد فضا و هزینه مورد نیاز جهت نصب آلاچیق‌های دائمی را ندارند. از این رو آلاچیق‌های قابل حمل گزینه‌ای ایده آل و اقتصادی برای این دسته از افراد است. آلاچیق‌های قابل حمل نسبت به آلاچیق‌های دائمی ارزان‌تر بوده و در صورت نیاز می‌توان به راحتی آنها را از جایی به جایی دیگر منتقل نمود. از طرفی نصب این نوع از آلاچیق‌ها نیز بسیار آسان است.

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *